SMS w Zalamo: skuteczny i prosty! element marketingu

Jak często wychodzisz z domu bez telefonu? Wiemy o tym, że… nigdy. W telefonie masz swoje numery do klientów, wszystkie aplikacje social media, w końcu w telefonie funkcjonuje także Twój podręczny aparat fotograficzny. A jak często bez telefonu wychodzą z domu Twoi klienci? Oczywiście, że nigdy. To dlatego każdy SMS, który wysyłasz do klienta, dochodzi do niego natychmiast i błyskawicznie zostaje odczytany. Wykorzystaj to! W Zalamo funkcja wysyłania SMS jest narzędziem do utrzymywania stałego kontaktu z osobami, które uwielbiają Twoje zdjęcia i chętnie zjawiają się na sesjach.

SMS Marketing — zalety wysyłania SMS-ów do klientów

Szkoda by było, gdyby klient nie dowiedział się, że masz nowe tło, coraz lepszy sprzęt, że organizujesz sesję świąteczną. Za pomocą SMS-a szybko go o tym poinformujesz. SMS marketing, narzędzie marketingu mobilnego, pozwala na komunikowanie się z posiadaczami telefonów komórkowych, którzy wyrazili na to zgodę. Wiadomości tekstowe są najczęściej stosowane w działaniach marketingowych, cenione nawet przez największe światowe marki. W krótkiej wiadomości tekstowej możesz przesłać informację handlową, reklamę, wiadomość o kodzie rabatowym, wolnych terminach sesji, o evencie. 

 

Aż 95% wysłanych wiadomości bezpośrednio do klienta zostaje przeczytanych. To oznacza, że Twój SMS może stać się skuteczną formą dotarcia do niego. Twój przekaz nie zostanie pominięty, a klient nie poczuje się zaatakowany nadmiarem informacji. W końcu SMS jest krótki, bardzo treściwy, a jeśli jest odpowiednio przygotowany, jest też osobisty, skierowany bezpośrednio do odbiorcy, co pozwala mu na czucie się docenionym i wyróżnionym. Kolejnym walorem marketingu SMS-owego jest niski koszt całej kampanii. Możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców nawet przy niewielkim budżecie. 

Komu wysyłać SMS-y?

W Zalamo tworzysz własną bazę klientów. Wpisujesz ich imiona, nazwiska, czasem informacje o rodzinie, o odbytych sesjach, rocznicach klientów, a nawet o kosztach sesji u Ciebie zrealizowanej. Informacje te są oczywiście bezpieczne i poufne, ale dzięki nim pamiętasz swoich klientów, wiesz, jakie zdjęcia już dla nich wykonałaś i z jakich produktów skorzystali. Nasz system umożliwia spersonalizowane wiadomości. Pisaliśmy już o prostym sposobie rozsyłania maili, ale proponujemy także komunikowanie się z klientami za pomocą SMS-a. Możesz w krótkiej wiadomości tekstowej zawrzeć link, dzięki któremu pokierujesz klienta do strony rezerwacyjnej lub strony „home” Twojej firmy. Możesz w ten sposób nie tylko dać mu znać o aktualnych promocjach czy zapisach na sesje, ale także przesłać odnośnik do zamówionych zdjęć, albumów lub krótkie przypomnienie, że czekają na niego zakupione odbitki, lub… wciąż nierozliczone zlecenia. SMS-y ułatwią Ci codzienną pracę. Czy zdarzyło Ci się, że klient zapomniał o sesji? Możesz mu wysłać przypomnienie i poprosić o potwierdzenie terminu. Możesz też dać mu znać, że zbliża się termin płatności za sesję. Ten prosty przekaz umożliwia szybki kontakt i zacieśnia więzi z klientem. 

 

Zalamo — zasady wysyłania SMS-ów

W ostatnim tekście pokazaliśmy zalety pisania maili przez Zalamo prosto do swoich klientów. Możesz też wysyłać wiadomości bezpośrednio na ich telefon komórkowy. Jeden standardowy SMS ma długość 160 znaków, a za jedną sesję zakupioną w Zalamo możesz wysłać aż 32 SMS-y. Jeśli chcesz wysłać długiego SMS-a, to pamiętaj, że liczymy ostateczną ilość znaków w każdej wiadomości. Czyli.. Jeśli będzie ona miała 350 znaków i chcesz ją rozesłać do 50 klientów, to zapłacisz 3 × 50 = 150 SMS-ów. Skąd to 3? Bo 350 znaków to wiadomość długa jak 3 zwykłe SMSy.
Z konta pobierzemy 5 sesji, ale 10 SMS-ów zostanie Ci do następnej wysyłki. Maksymalna długość jednej wiadomości to aż 918 znaków! Nie musisz wpisywać wiadomości na klawiaturze telefonu. Z poziomu komputera z klawiaturą i dużym ekranem jest to łatwiejsze, szybciej też można wyłapać ewentualne błędy w tekście. Przekonujące? To prawda! Dlatego tak chętnie z tego narzędzia korzystają użytkownicy Zalamo. Czas do nich dołączyć!

 

SMS w Zalamo: skuteczny i prosty! element marketingu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s