Ślub na Zalamo – wpis dla początkujących

Zarejestrowałeś się na Zalamo i nie wiesz co dalej? To wpis specjalnie dla Ciebie. Zlecenie ślubne to spore wyzwanie. W końcu fotografujesz czyjś najważniejszy i z założenia jedyny i niepowtarzalny dzień w życiu! Brawo! Wybrali właśnie Ciebie z konkretnych powodów. Teraz tylko ta współpraca musi iść jak najlepiej, by na koniec wszyscy byli zadowoleni, a Młodzi polecali Cię wszystkim dookoła.

Jak pomożemy? Na początku masz 2 darmowe śluby. Po to, byś poznał aplikację i mógł bez stresu się z nią zaprzyjaźnić. Użyj swojego drugiego adresu mailowego i zobacz jak to wygląda z punktu widzenia Twoich klientów.

Najpierw “dodaj ślub”. To początek całego zlecenia. Po wpisaniu danych Pary, wybierz, czy mają dostać od Ciebie narzędzia do organizowania ślubu na naszalbymślubny.pl, czy wolisz zlecenie bez takiej opcji. I już. Ślub utworzony.

dodaj ślub
Twój panel pozwala na wiele możliwości. Na początku polecamy zajrzeć w „Ustawienia” – tam dostosujesz Zalamo do siebie. Możesz wrócić tam w dowolnym momencie i wprowadzić zmiany. panel foto

 

Przed ślubem, a nawet na długo przed nim, możesz zaproponować klientom butik. To pierwszy ze sposobów na zarobienie więcej na danym zleceniu. Możesz sprzedawać produkty związane z fotografią i ślubami.

ustawiania-fotografa

To Ty decydujesz, czy dany ślub ma się pojawić na Twojej stronie www w strefie klienta, czy też nie.

Wraz ze zbliżającym się ślubem możesz wysłać ankietę PM, w której zawrzesz wszystkie pytania pozwalające zdobyć informacje niezbędne do realizacji zlecenia. Możesz zapytać o co tylko chcesz. Na co chcą zwrócić szczególną uwagę, jak będzie wyglądała uroczystość, na co masz się przygotować. Tak przygotowaną ankietę możesz potem przesyłać do każdej pary dla której fotografujesz ślub. Tworzysz raz, edytujesz i wysyłasz tyle razy, ile tylko chcesz.

ankieta

 

Ślub i szukanie super światła to Twoja działka. Ale na Zalamo możesz spokojnie pokazać klientom zdjęcia i dać im możliwość wyboru.

Do tego służą galerie dla gości. Możesz je mieć bezpośrednio na własnej stronie, lub na Zalamo. W każdym przypadku, w zależności od tego jakie ustawienia wybierzesz, możesz mieć nowoczesny wygląd, udostępnianie otagowanych zdjęć na FB, sprzedaż odbitek i plików cyfrowych. Ten rodzaj sprzedaży, to drugi ze sposobów na dodatkowe pieniądze. Zapewne ze ślubu przynosisz sporo materiału. Część wybiera PM, ale warto pozwolić też gościom na zakupienie zdjęć dla siebie.
I jeden istotny fakt: tak Ty, jak i Para Młoda Macie możliwość „ukrycia” części zdjęć. W końcu nie każda Panna Młoda chce pokazywać odważniejsze zdjęcia wszystkim ciociom…

 

A Para Młoda? Mogą zrobić tyle selekcji, ile tylko będziecie potrzebować. Po utworzeniu nowej selekcji określ, ile zdjęć PM ma w pakiecie, a ile kosztuje ich każde wybrane dodatkowo. Oni ze swojej strony dostają maila i zaznaczają zdjęcia, które chcą. To kolejny ze sposobów na dodatkowe zarobienie. Zazwyczaj PM wybiera więcej zdjęć. Często nawet dużo więcej! W końcu nie bez powodu nie masz ograniczeń co do ich ilości.

 

Potem wszystkie te wybrane zdjęcia możesz łatwo eksportować. Bez pomyłek i ręcznego wyszukiwania. Wystarczy kliknąć eksport i wybrać, czy to ma być stworzenie nowego elementu zlecenia, czy eksport jako plik do LR, Windowsa, Bridge. Ten rodzaj eksportu pozwala na wyselekcjonowanie np raw’ów, gdyż wyszukuje po nazwie, a nie rodzaju, czy rozmiarze pliku.

eksport

Selekcję możesz też wykorzystać przy wybieraiu zdjęć do fotoalbumu, czy też fotoksiążki. Cały projekt stworzysz szybko w Kreatorze. Wystarczy, że ułożysz zdjęcia wg własnego pomysłu, na tylu rozkładówkach, ile Tobie odpowiada. Projekt wyślij potem do akceptacji Parze Młodej. Mogą oni spokojnie w domu przejrzeć każdą rozkładówkę i odnieść się swoimi komentarzami do poszczególnych zdjęć. A Ty jednym kliknięciem możesz potem dokonać zmian, lub podmian w zależności od potrzeby. Tu pojawia się następny sposób na dodatkowe zarabianie. W umowie masz zapewne ustalone, ile rozkładówek powinna dostać Para Młoda. W kreatorze możesz stworzyć ich po prostu więcej i podać cenę za dodatkową rozkładówkę. Z tego co widzimy, większość par dokupuje dodatkowe rozkładówki. A Ty na tym możesz zarobić.

 

Masz też wiele innych możliwości.

 

Zamiast spisywać informacje dotyczące zlecenia, możesz mieć wszystko w jednym miejscu. Wystarczy wejść w „notatki” i tam dopisywać kolejne informacje.

notatki

Możesz pokazać swoim klientom, że Twoja praca to nie tylko czas spędzony z aparatem w ręku. Wystarczy, że wybierzesz „before/after” i wgrasz to samo zdjęcie przed i po obróbce, a każdy komu udostępnisz swój indywidualny link zobaczy będzie mógł zobaczyć jak to działa.

befater

afterbefore2

I jeszcze na koniec… Jak z czymś masz problem, czy chcesz wiedzieć więcej to jesteśmy. Po prostu daj znać.

pomoc

Ślub na Zalamo – wpis dla początkujących

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s