DotPay, Paypal, a Zalamo

Wielu z Was pyta, jak to jest z tymi płatnościami online. Po co, na co i jak. Chyba nadszedł czas na małe podsumowanie tematu.

To na początek:
Przede wszystkim zarówno DotPay, jak i Paypal, stanowią formę konta bankowego. Klienci mogą zapłacić i pieniądze przeznaczone dla Ciebie lądują właśnie na Twoim koncie w DotPay/PayPal. Bezpośrednio po zamówieniu po prostu płacą… i gotowe. Bez dodatkowego szukania ile, kto, gdzie itd.

W Zalamo płatności online przydadzą Ci się:

W sesjach publicznych:
DotPay jest konieczny jeśli chodzi o sprzedaż plików cyfrowych. Dzięki temu, bezpośrednio po zapłaceniu za zdjęcia, klient może je pobrać na swój dysk.
Można też przyjmować płatności w przypadku sprzedaży odbitek i produktów. Pieniądze trafiają na Twoje konto, a klienci, dzięki temu, że płacą bezpośrednio po zamówieniu nie muszą się martwić, że zapomną o płatności, czy wartości swojego zamówienia.

ZAPŁAĆ publiczne

W sesjach prywatnych:
Klient po zebraniu koszyka i finalizacji swojego zamówienia może wejść w zakładkę „Historia zamówień” i bezpośrednio w tym miejscu zapłacić. Po zanotowaniu wpłaty przez system, jeśli tego chcesz, Zalamo automatycznie umożliwi pobieranie opłaconych zdjęć. Oczywiście tylko tych, które zostały wgrane jako po retuszu!
Klient może całe płatności uregulować przez Zalamo. Jeśli Ty zaznaczysz opcję: „Pobieraj płatność online”.

1

3

A tak widzi to klient:

2

Ślub:
Tu Dotpay przyda Ci się jeśli sprzedajesz pliki cyfrowe i/lub odbitki gościom weselnym. Będą mogli od razu po swoim zamówieniu zapłacić i po prostu czekać na przesyłkę, lub w przypadku plików pobrać je bezpośrednio po zrobieniu przelewu. Panel, który zobaczą wygląda tak, jak w przypadku sesji publicznych.

 

Czym się różnią Paypal i Dotpay?
W obu Twoi klienci mogą płacić. Oba systemy pobierają prowizje. W przypadku DotPay prowizje są w granicach od 1,0-2,2%, a o prowizjach Paypal możesz poczytać tu: PayPal, Tak wyglądają panele płatności obu systemów.

PayPal:

PAYPAL

DotPay: DotPay

 

Koszty dla Klienta
Prowizje, jeśli chcesz, możesz przekierować na swoich klientów. Wtedy przy płaceniu, poza ceną za zamówienie, klient zobaczy pozycję „koszt obsługi płatności”. Wystarczy uzupełnić. W pierwszej linijce kwotę jaka ma być doliczana. A w drugiej wartość procentową.

prowizje

Wejdź w Szczegóły Konta, a potem w zakładkę Przyjmowanie płatności i dodaj możliwość płacenia online.
W przypadku PayPal – wpisz tylko adres email na który założone jest konto.
Wybierając DotPay – uzupełnij ID i PIN, a na koniec przetestuj integrację.
I tyle… Twoi klienci mogą zapłacić od razu po złożeniu zamówienia.

DotPay, Paypal, a Zalamo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s